<<   >>

Puskás

Zene

Bajnoki mérkőzések (összefoglaló)
Nagykáta-körzeti labdarúgó bajnokság Tápióbicske KSK U-19-es mérkőzés összefoglalók

Farmos SE-Tápióbicske SK 6-1

Helyszín :

Farmos SE sporttelep, 30 néző

Kezdő csapat :

Kóródi T.-Tokaji Sz.-Veszteg Sz.-Sipos D.-Nyitrai A.-Tóth I.-Kis-Németh Á.-Palovecz L.-Sipos I.

Gólszerző : Sipos István

Csapatunk nem túl jó körülmények közt kezdte el a mérkőzést, mivel a mieink közül csupán 9 játékos érkezett meg a mérkőzés helyszínére.Ez annak köszönhető, hogy több TSK U-19-es játékos nem csináltatta meg a sportorvosiját.A cél a tisztes helytállás volt ezen a mérkőzésen.Csapatunk azonban nem túl jól kezdte a mérkőzést mivel már az 5. percben büntetőt itélt a bíró, amit az ellenfél játékosa magabiztosan helyezett a kapu bal sarkába.(1-0)A következő percekben belelkesedett a hazai csapat és további 2 góllal húzott el a hazai gárda.(3-0)A félidő végén Sipos Dávid ívelte fel Palovecznek a labdát a hazaiak 16-nak terére,azt viszont a rutinos hátvéd lefülelte így félidőben 3-0-al mehetett a két csapat az öltözőben.A 2. félidőben sajnos két hatalamas védelmi hiba után kaptunk megint 2 gólt.Utóbbi gólhoz hozzá kell tenni , hogy Kis-Németh Áron lőtte a saját kapujába.A 78. percben azonban Kóródi kirúgása után,Palovecz fejelte le a labdát Sipos Istvánnak,aki egy remek cselsorozat után a kapust is kicselezve továbította a kapuba az üres kapuba a labdát.Megvolt legalább ekkor a becsületgólunk.(5-1)A végén azonban sajnos kijött a fáradtság játékosainkon,aminek eredménye a meccs utolsó gólja, amit szintén Farmos csapata szerzett.(6-1)A mérkőzés végeredménye 6-1,de remélhetőleg 2 hét múlva Szentmártonkáta SE csapata ellen javítunk!Továbbá jobbulást kívánunk a Farmos SE csapatának a csatárnának,akinek súlyos lábsérülést szenvedetta a mérkőzésen!Fel a fejjel srácok!Hajrá TSK!

Szentmártonkáta SE-Tápióbicske SK 2-2

Helyszín :

Szentmártonkáta SE sportpálya, 60 néző

Sipos D.-Harangozó A.-Veszteg Sz.-Tokaji Sz.-Kis-Németh Á.-Kóródi T.-Palovecz L.-Sipos I.-Aczél T.-N. Csaba-- Szőke L.

Csere : Tóth István

Gólszerző : Kóródi Tamás, Sipos István

Csapatunk 14:00 órára (egy kissé késve) érkezett meg a mérkőzés helyszínére, ami miatt a bemelegítés nem sikerült túl hosszúra.A mieink kezdték a mérkőzést.Egyik csapatnak sem kedvezett a hatalmas szél,ami jól látható volt a pályán.Mindkét csapat leginkább a pálya bal oldalára tolódott át.Lassan csordogált a mérkőzés,mikor védelmünk 2 játékosa (Veszteg Sz. és Harangozó A.) nem értette meg egymást,és a kiugró szentmártonkátai játékos pedig ezt a hibát kihasználva magabiztosan lőtte a léc alá a labdát(1-0).Történt mindez a 25. perc tájékán.Félideig nem változott az eredmény és 1-0-ás hazai vezetéssel tértek pihenőre a csapatok.A 2. félidőben használt a játékosok fejmosása a szünetben,ugyanis az 50. perc környékén Sipos I. egy kipattanó labdát juttatott az üres kapuba 2 méterről,ezzel egyenlített csapatunk(1-1).Ezután sajnos viszont védelmünk nem sokkal megint kapitulált és a kapussal szemben álló játékos higgadtan lőtte ki a jobb alsó sarkot.Sipos D. beleért a labdába, de a labda sajnos a kapuba vánszorgott (2-1).A végén Sipos I. ugratta ki remekül a csapat CSK-ját és Kóródi 15 méterről magabaiztosan,laposan lőtte a kapus lábai mellett a kapu jobb oldalába(2-2)A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy az utolsó percekben Sipos D. fogott egy nagy ziccert,de számunkra kedvezőbben is alakulhatott volna a mérkőzés, ha Palovecz állítólagos les gólját megadja a partjelző.Mindenesetre küzdeni akarásból jelesre vizsgázott a csapat, jövő héten pihenő vár a TSK U-19 játékosaira,vsizont a pihenő után kemény két idegenbeli mérkőzés vár Tápióság és Dány otthonában.Hajrá TSK U-19!

Tápióság KSK-Tápióbicske SK 1-1

Helyszín :

Tápióság KSK sporttelep, 50 néző

Sipos D.-Veszteg Sz.-Harangozó A.-Nyitrai A.-Molnár L.-Juhász B.-Szőke L.-N. Csaba-Kóródi T.-Sipos I.

Cserék :Tokaji Sz., Aczél T., Kis-N. Cs.

Gólszerző : Kóródi Tamás

Elég késve, kb. 13:30ra érkeztünk meg a mérkőzés helyszínére, ahol igen jó minőségű pálya várta a mérkőző feleket.A hazaiak kezdték a mérkőzést.A mérkőzés első 15 percére jellemző volt a két csapat egymással való ismerkedése,hol a ságiak térfelén,hol a bicskeiek térfelén zajlott a játék.Azonban hidezuhanyként a mérkőzés 30. percében egy sakk-mattra kijátszott akció végén megszerezte a sági gárda a vezetést (1-1).5 perccel később azonban jött a válasz,amikor is Juhász Balázs egy kitűnő labdával ugratta ki Kóródi Tamást és egy kavarodás után higgadtan a kapus lábai mellett bepasszolta a labdát a kapuba (1-1).A második félidőben jobbára mi védekeztünk,és a kontra játékkal próbálkoztunk aminek nem lett sajnos eredménye.A meccs krónikájához hozzátartozik még, hogy Sipos I. rosszabbik lábával egy hatalmas kapufát lőtt, míg testvére Sipos D. fogott egy közeli lövést. Juhász B. sérülése miatt kényszerű cserét kellett végrehajtani, de nem változtatta meg felfogásban együttesünket,mert végig keményen küzdöttek a bicskei fiúk egymásért, amit régen láthatott a nagy érdemű.Következő mérkőzésünk ugyancsak idegenben, az eddig igen remekül teljesítő Dány KSK lesz.Reméljük pontokkal, avagy ponttal térünk haza a bajnokesélyestől.Hajrá TSK!

Dány KSK-Tápióbicske SK 6-1

Helyszín :

Dány KSK sportpálya , 50 néző

Kezdőcsapat :

Sipos D.-Veszteg Sz.-Harangozó A.-Nyitrai A.-Tokaji Sz.-Aczél T.-Szőke L.-K. Csaba-Kóródi T.-Sipos I.

Cserék : Juhász B., Molnár L., Kis-N. Á., Tóth I.

Csapatunk az idény leghosszabb útjára indult egy Dány nevezetű kis falucskába, ahol jó és rossz állapotok vártak minket.Dány csapata a bajnokságban 50%-os volt a mérkőzés előtt, míg a bicskei játékosok mérlege 1 vereség, és 2 döntetlen volt.Tudtuk, hogy nem esélyesként lépünk pályára, de mindenki küzdött a sikerért.Sajnos ezt nem sikerült valóra váltani, mert amíg mi rendre pontatalan passzokkal, és felvágott labdákkal akartunk támadást kezdeményezni, addig a dányi csapat tetszetős kis passzos, 3 érintős játékkal lefociztak minket az első félidőben.Ennek tükrében 3-0-ra elhúztak az első félidőben.A következő játékrészben mondhatjuk úgy is, hogy ismét csak egy csapat volt fenn a pályán, ami sajnos nem a miénk volt.Csapatunk régen játszott ennyire rosszul.A második félidőben a dányi csapat nem állt le és előbb egy szabadrúgás utánni kipattanóból, majd egy tizenegyesből jutottak 5-0-ás előnyhöz.Ezek láttán a csapat elakarta kerülni a csúfos vereséget, és sikerült megszereznünk a "becsület gólunkat" is Kóródi Tamás révén .(5-1) A játék vége felé látszott, hogy elfáradt a csapat melynek eredményeképp a dányi csapat egy ujjabb teccetős játék után talált a kapuba ezzel kialakítva a számunkra csúfos végeredményt.(6-1)A mérkőzésről elmondható, hogy nagyon sportszerűen zajlott le.Példaként mikor Kóródi Tamást buktatták az ellenfél rögtön segítsékünkre kelt,majd később Sipos Dávidnál mikor 2-szer fejbe, aztán egyszer lenntebb kellemetlen helyen találták el labdával...Köszönjük a sportszerű játékot a Dány KSK csapatának. Ifinknek 2 hetes pihenő következik, de tervbe van véve egy edzőmérkőzés a most alakulgató Tóalmás KSK ifi ellen, mely a következő bajnokságban elindulni készül.2 hét múlva irány Pánd, ahol a 3 pont megszerzése kötelező!Hajrá TSK!

Tápióbicske SK-Pánd KSK 3-3

Helyszín :

Tápióbicske SK sportpálya, 40 néző

Sipos D.-Juhász B.-Harangozó A.-Tokaji Sz.-Nyitrai A.-Molnár L.-Kiss Cs.-Szőke L.-Palovecz L.-Sipos I.-Kóródi T.

Cserék : Tóth István, Kiss Áron, Aczél Tibor

Gólszerző : Szőke László, Kiss-Németh Áron,Sipos István

Ezen a vasárnapon játszottuk le talán az év legjobban várt meccsét, az "örökrangadót" a Pánd KSK csapata elleni meccset.A mérkőzés 14:30-kor kezdődött a Pánd KSK csapat késése miatt. A bicskei játékosok magabiztosan várták a meccset, ami talán túlságos önbizalomba ment át a végerdményt tükrözve...A Pánd KSK csapata csak 10 fővel tudott kiállni ami növelte a meccs előtti esélyünket, az amúgy sem túl acélos pándi csapat ellen.A mérkőzés 1. percében papírforma szerint megis szereztük a vezetést, amikor is Szőke László egy remek labdával kiugrott és magabiztosan értékesítette azt (1-0).A 20. percben jött a hidegzuhany, amikor is Juhász Balázs és Harangozó András nem értették meg egymást, és kettejük közül a Pánd KSK csatára kilépett és magabiztosan gurított a kapu jobb sarkába.(1-1)A gól után viszont a félidő végén jeleztük, hogy a pályán még ott vagyunk, és egy szép átlövéssel Kiss Áron jutatta ismét vezetéshez a bicskei csapatot.(2-1) A félidőben tehát 2-1-es vezetéssel mehettünk az öltözőbe.A második félidőt azonban megint rosszul kezdtük...aminek eredménye lett, hogy a pándi csatár, elég gyanús leskörülmények között jutatta a labdát a kapuba.(2-2)Ezek után mindkét csapat leeresztett és ment a tipikus régi angol foci,ami csak előreívelésekből és légi párharcokban mutatkozott meg.Sajnos mi eresztettük le inkább, ennek eredménye, hogy egy órdító védelmi hiba után, ismét kapitulált a védelmünk(2-3).A végén azonban megmentette becsületét a bicskei csapat, amikor is Sipos István a gyengébbik lábával 16 méterről kirúgta a bal alsó sarkot.(3-3)Az eredmény a látottak alapján igazságos, és a meccs krónikájához hozzáfűződik,hogy ritka "furcsa" játékvezetőt küldtek erre a mérkőzésre...2 hét múlva irány Tápiószőlős, ahol megintcsak a győzelem az elfogadható!Hajrá TSK!

Tápióbicske SK-Tápiószőlős KSK 9-2

Helyszín : Tápióbicske SK sportpálya, 20 néző

Sipos D.-Veszteg Sz.-Harangozó A.-Tokaji Sz.-Nyitrai A.-Molnár L.-Juhász B.-Szőke L.-Palovecz L.-Kóródi T.-Sipos I.

Cserék : Tóth I., Kiss-N., Kiss Cs., Aczél T.

Gólszerző : Kóródi Tamás, Sipos István (7), Palovecz László

A mérkőzés 11:30-kor kezdődött a Tápióbicske SK sportpályán, ahol manapság nem igazán láthatott olyan szép játékot a publikum, mint amilyet ma a Tápióbicske SK U-19-es alakulata játszott.Esélyeinket az is növelte, hogy a Tápiószőlős KSK csapata csak 9 játékossal állt ki erre a mérkőzésre.A mérkőzés elején még Tápióbicske SK-Tápiószőlős KSK mérkőzés volt kiírva a helyi kocsmába, de a nézők csak egy csapatot láthattak a pályán.Külön öröm, hogy ez a csapat a miénk volt.A mérkőzés első 20 percében csapatunk nem igazán érezte a játék ritmusát,azonban egy pontrúgás után, a szőlősiek tizenhatosán belül egy kavarodás után, Sipos István szemfüles fejes találatával vezetést szerzett a hazai gárda.(1-0)A továbbiakban mi uraltuk a mezőnyt, és ennek eredménye lett,hogy egy szöglet utánni kipattanót Juhász Balázs lőtt meg erőteljesen amit a kapus fogott,azonban rossz helyre (középre) ütötte azt, amire megintcsak Sipos István érkezett és kíméletlenül lőtt a kapuba.(2-0)Ekkor már telejesen megnyugodott a csapat az eredmény és a mutatott játék képe alapján is.A félidő lefújása előtt nem sokkal Veszteg Szabolcs szólója után egy nagyon szép labdát adott a védők között kibújó Sipos Istvánnak, aki egy az egyben vezette az ellenfél kapusára,aminek eredménye megintcsak egy gól.(3-0)Tehát 3-0-ás hazai előnnyel mehettek a csapatok az öltözőbe.A második játékrészben ugyancsak mi uraltuk a mezőnyt,aminek eredménye nem más lett,minthogy Sipos István még ötször megzörgette a vendégek hálóját.A mérkőzésen megmutattuk, hogy nem csak tetszetős akciókból, de pontrúgásokból is igencsak ott vagyunk a toppon, aminek bizonyítéka Kóródi Tamás (CSK) szabadrúgásból elért gólja.Ezenkívül a hazaiak részéről még Palovecz lőtt egy nagyon látványos ejtős gólt az ellenfél 16-osának sarkáról.Az ellenfél 2 kontrából szerzett gólt,ami mintaszerűek voltak-sajnos...Hozzátartozik, hogy az első gólt egy hazai játékos,Molnár Levente szerezte a vendégeknek.A mérkőzést összefoglalva,tehát Sipos István nagy napja volt,aki ezen a találkozón 7 gólt szerzett (+2 megnem adott gól les címén),és a hazai csapat megérdemelten nyert ilyen fölényben is a szőlősi gárda ellen.Jövő héten érkezik a listavezető Farmos SE csapata,akik ellen cél a tisztes helytállás, bár a mai mérkőzésen látottak alapján az esetleges győzelem is elképzelhető.Hajrá TSK!

Tápióbicske SK-Farmos SE 1-1

Helyszín : Tápióbicske SK sportpálya, 30 néző

Sipos D.-Veszteg Sz.-Harangozó A.-Tokaji Sz.-Nyitrai A.-Molnár L.-Juhász B.- Kiss Cs.-Palovecz L.-Kiss-N.-Sipos I.

Cserék : Tóth I., Kiss-N., Szőke L.., Aczél T.

A mai napon csapatunk azt a Farmos SE csapatát fogadta, amely a mérkőzés előtt a tabellát 100%-osan vezette 6 győzelmével.Csapatunk meccs előtti célja a bravúrnak számító döntetlen volt.A mérkőzés kezdete előtt kaptuk sajnos a hírt, hogy csapatkapitányunk, Kóród Tamás nem szerepelhet a mérkőzésen, mivel a felnőtt csapatba számított rá a felnőtt gárda edzője,Így Sipos Istvánra került a csapatkapitányi karszalag.A mérkőzés elején elég kapkodva kezdtek a csapatok, mely renegeteg eladott labdában mutatkozott meg.A későbbiekben tetszetős kontrákkal zavartuk meg a vendégek kapuját, de sajnos ezek a helyzetek kimaradtak.Veszteg Szabolcs szabadrúgáshoz jutott az ellenfél kapujától,mintegy 40 méterre,amit valószínűleg ívelésnek szánt,de a kapus bakijának köszönhetően,bevánszorgott a labda a kapu job boldalába.Történt mindez a 30. perc tájékán.(1-0)A későbbiekben nem történt semmilyen említésre méltó helyzet,így a félidőben 1-0-ás pihenőre mehetett csapatunk az öltözőbe.A második félidőben mindkét csapat egy ujabb ellenfelet kapott mindkét csapat, és ez nem volt más, mint a "várva várt" hó.Sajnos csapatunk "hozta a kötelezőt" ,azaz már a félidő elején gólt kaptunk a középpálya hibájából.A mérkőzés további részében az elején az ellenfél szorított be minket a térfelünkre,majd az utolsó negyed órában csapatunk végig harcolt a győzelemért,és beszorítottuk ellenfelünket,de az eredmény nem változott így 1-1-el zárult a végig nagyon sportszerű mérkőzésen.Csapatunk így 4. hellyel várhatja a tavaszt,köszönhetően a Szentmártonkátaiak botlása miatt, és így felzárkóztunk 3 pontra a dobogós helyezéshez.Jövőhéten valószínűleg barátságos mérkőzéssel veszünk búcsút az idei szezontól.Ellenfelünk remélhetőleg a Tóalmás KSK alakulóban lévő ifi csapata lesz.Hajrá TSK!

Tápióbicske SK-Szentmártonkáta SE 2-3

Helyszín: Tápióbicske SK sportpálya, 30 néző

A mérkőzésről nem tudunk részletes leírással beszámolni! Szíves elnézésüket kérjük!